به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت ها قبل از پرداخت وجه حتما با فروشگاه تماس بگیرید.

فروشگاه کامپیوتر لپ تاپ و موبایل فست پرداز

دلیل کار نکردن موس کامپیوتر

در این مقاله به مشکل کار نکردن موس در لپ تاپ و کامپیوتر و ترفند های رفع مشکل کار نکردن موس سیم دار و بدون سیم کامپیوتر و لپ تاپ می پردازیم.

access_time ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۱ بهمن
remove_red_eye 254 بازدید
دلیل کار نکردن موس کامپیوتر

 

موس یکی از اصلی‌ترین لوازم‌های جانبی کامپیوتر و یا لپ تاپ می‌باشد که بسیار پرکاربرد است. به همین دلیل است که شما با مواردی که باعث می‌شود موس شما به خوبی کار نکند و یا دچار مشکل شود، باید آشنا شوید تا بتوانید هرچه سریع‌تر، مشکل پیش آمده را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مواردی که باعث می‌شود مشکلات موس، حل و برطرف شود، آشنا می‌کنیم و همچنین آموزش‌هایی که در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند نیز، ارائه می‌کنیم تا خرید موس بهتری را پس با فست پرداز، همراه باشید.


مشکل کار نکردن موس در لپ تاپ و کامپیوتر

موس‌هایی که در بازار برای کامپیوتر و لپ تاپ تولید و عرضه شده‌اند، دارای دو مدل می‌باشند که گروه اول، شامل موس‌های بی سیم و یا با سیم است و گروه دوم، شامل تاچ پدها برای لپ تاپ ها می‌باشد.
ممکن است با درست کار نکردن لوازم‌های جانبی کامپیوتر و لپ تاپ، فکر کنید که مشکل پیش آمده از آنها نمی‌باشد و مشکل از سیستم شما است که به درستی کار نمی‌کند، به خصوص در زمانی که سیستم شما دسته دو و یا استوک می‌باشد.
به صورت کلی، خرید کامپیوتر و یا لپ تاپ‌هایی که استوک می‌باشند، ریسک بالایی دارند ولی اگر فرد بتواند اطلاعات شخصی خود را در این زمینه بالا ببرد، می‌تواند با بررسی اطلاعات آن کامپیوتر و یا لپ تاپ، سیستم استوک و یا دسته دو که دارای کیفیت مناسبی است و می‌تواند به خوبی کار کند، خریداری کند.
ممکن است برای لپ تاپ و یا کامپیوتری که نو می‌باشد و فرد، آن را تازه خریداری کرده است، مشکلی پیش آید. درنتیجه فرق کمی بین لپ تاپ و یا کامپیوتر نو و یا استوک خریداری شده، وجود دارد.

 

 

علت کار نکردن موس کامپیوتر چیست


ترفند های رفع مشکل کار نکردن موس سیم دار و بدون سیم

شما می‌توانید در مواقعی که موس کامپیوتر و لپ تاپ‌تان، دچار مشکل می‌شود و یا نمی‌تواند به خوبی کار کند، با انجام چند راه، هزینه‌های مصرفی را کم کنید و خود شما برای رفع این مشکلات پیش آمده، دست به کار شوید.
این کارها که شما را در رفع مشکلات موس کامپیوتر و یا لپ تاپ‌تان کمک می‌کنند عبارتند از:
1) بررسی کردن باتری‌های داخل موس.
2) تست کردن موس با سایر سیستم‌ها.
3) تست کردن پورت‌های لپ تاپ و کامپیوتر.
4) تمیز کردن موس از شر ذراتی که داخل موس گیر افتاده‌اند.
5) ریستارت کردن لپ تاپ و یا کامپیوتر.
6) نصب مجدد و دوباره‌ی ویندوز سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ.

 

 بررسی بیشتر جهت رفع مشکل کار نکردن موس کامپیوتر

1) بررسی کردن باتری‌های داخل موس

موسی که برای لپ تاپ و یا کامپیوتر خود انتخاب و خریداری کرده‌اید، اگر موس بی سیم باشد درون خود دارای باتری است که این باتری، به مرور زمان و به دلیل اینکه زمان زیادی موس روشن می‌ماند، باتری تمام می‌شود. بنابراین در این زمان، شما باید باتری جدیدی برای موس خود خریداری کنید و جایگزین باتری تمام شده کنید.


2) تست کردن موس با سایر سیستم‌ها

بعضی مواقع پیش می‌آید که آن موسی که به لپ تاپ یا کامپیوترتان وصل کرده‌اید، نتواند کار کند که ممکن است شما فکر کنید که موس، خراب شده است و دیگر نمی‌تواند کار کند و باید یک موس جدید خریداری کنید. ولی باید به این نکته نیز توجه کنید که این موس که دچار مشکل شده است را، باید با سیستم‌های دیگر هم تست کنید که می‌تواند کار کند یا خیر.
اگر موس به سیستم‌های دیگر وصل شود و نتواند کار کند، آن موس دچار مشکل شده است.


3) تست کردن پورت‌های لپ تاپ و کامپیوتر

هر لپ تاپ و کامپیوتری دارای پورت‌های یو اس پی برای هر کدام از لوازم‌های جانبی می‌باشد. به مرور زمان، پورت‌ها فرسوده و خراب می‌شوند و عمر آنها تمام می‌شود. در این زمان، موس اگر کار نکند به اشتباه فکر می‌کنیم که موس ما خراب شده است با اینکه مشکل از پورت یو اس پی می‌باشد. در این موقعیت، ما باید پورت‌های یو اس پی لپ تاپ و یا کامپیوتر را عوض کنیم که بعد از آن، موس به خوبی می‌تواند کار کند و راحتی را برای ما فراهم کند.


4) تمیز کردن موس از شر ذراتی که داخل موس گیر افتاده‌اند

موس‌ها هم مانند کیبورد و سایر لوازم‌های جانبی لپ تاپ و کامپیوتر، به دلیل نگهداری نامناسب، ممکن است درون آنها گردوغبار وارد شود و از کارایی و عملکرد مناسب موس‌ها بکاهند. در این زمان، ما می‌توانیم به کمک مسواکی که دارای پرزهای نرم و یا یک عدد گوش پاک‌کن به صورت آرام، بخش‌های مختلف موس را تمیز کنیم. باید به این نکته توجه داشته باشید که در این زمان، باید برق را قطع کنید و بعد به تمیزکاری بپردازید.


5) ریستارت کردن لپ تاپ و یا کامپیوتر

یکی دیگر از راه‌هایی که برای رفع مشکل پیش آمده در موس، می‌توانید برای کامپیوتر و یا لپ تاپ‌تان انجام دهید، ریستارت کردن می‌باشد. در این موقعیت ابتدا باید همه لوازم‌هایی که به لپ تاپ و یا کامپیوتر وصل است را جدا کنید و سیستم را ریستارت کنید. بعد از اینکه سیستم شما لود شد، تمام آن لوازم‌هایی که از لپ تاپ و کامپیوتر جدا کرده بودید را به آن وصل می‌کنید تا سیستم، دوباره بتواند آنها را شناسایی کند.


6) نصب مجدد و دوباره‌ی ویندوز سیستم کامپیوتر و لپ تاپ

زمانی که شما همه مواردی که در بالا برای رفع مشکل پیش آمده در موس کامپیوتر و لپ تاپ را، انجام دادید ولی مشکل رفع نشد و شما از سالم بودن موس لپ تاپ و یا کامپیوترتان، اطمینان دارید باید ویندوز سیستم را بررسی کنید که آیا مشکلی در آن وجود دارد یا خیر.
بنابراین ابتدا از فایل ‌های مهمی که در سیستم دارید باید بکاپ بگیرید و ویندوز را، مجددا نصب کنید تا مشکل موس در لپ تاپ و کامپیوتر نیز، برطرف شود.
درنتیجه با پیش آمدن مشکل در کار موس و یا سایر لوازم‌های جانبی لپ تاپ و یا کامپیوتر، سریع تصمیم به تعویض آنها نگیرید. مواردی که برای‌تان شرح دادیم را انجام دهید و اگر مشاهده کردید که موس دوباره به خوبی نمی‌تواند کار کند، می‌توانید آن را عوض کنید.

مقالات مرتبط: بهترین مارک موس با سیم