به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت ها قبل از پرداخت وجه حتما با فروشگاه تماس بگیرید.

فروشگاه کامپیوتر لپ تاپ و موبایل فست پرداز

راهنمای خرید بهترین هدست گیمینگ

انتخاب هدست مناسب برای بازی، هدست مخصوص بازی با میکروفون خوب، انتخاب یک هدست مخصوص بازی با قیمت مناسب

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ بهمن
remove_red_eye 201 بازدید
راهنمای خرید بهترین هدست گیمینگ

در این راهنمای جامع خریدار، قبل از اینکه تصمیمی در مورد هدست بازی بگیرید، همه چیزهایی را که برای خرید هدست بازی مهم است بررسی خواهیم کرد.

بیایید به راهنمای جامع خرید هدست بازی بپردازیم تا در خرید بعدی هدست به شما کمک کنیم.

هدست‌های بازی، مانند بسیاری از دستگاه‌های صوتی، دارای قیمت قابل توجهی هستند. بازار نسبتاً بزرگ است و بنابراین باید انتخاب خوبی برای هر بودجه ای وجود داشته باشد. نسبت هزینه به سود خرید هدست بازی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر هدست برای تجارت مورد نیاز است، شاید افزایش بودجه مناسب تر باشد. از سوی دیگر، اگر قصد ندارید با هدست درآمد کسب کنید، شاید بودجه محافظه‌کارانه‌تری مناسب باشد.

همچنین، لوازم جانبی یا نگهداری اضافی را که ممکن است برای هدست بازی شما مورد نیاز باشد، در نظر بگیرید.

فقط کافیست بودجه خود را تعیین کنید.

 

 

 

 

هدست بازی راحت 

 

شاید مهم ترین عاملی که در یک هدست بازی باید در نظر گرفته شود، راحتی باشد. بازی برای مدت طولانی با یک هدست ناخوشایند بدون شک منجر به یک تجربه بد خواهد شد.

اگر می توانید قبل از خرید امتحان کنید، تمام تلاش خود را بکنید تا راحت ترین گزینه را پیدا کنید. توجه داشته باشید که حتی هدست هایی که در ابتدا به خوبی جا می شوند ممکن است به مرور زمان آزاردهنده شوند.

به دنبال گزینه هایی باشید که تا حدودی قابل تنفس هستند، بنابراین گرما به اندازه کافی به دام نمی افتد. در ادامه بازی، گزینه مناسبی را پیدا کنید که قابل تنظیم باشد تا هدست را سفت و شل کنید. گوش پدهای تنفسی را انتخاب کنید که اصطکاک زیادی روی گوش و اطراف آن ایجاد نمی کنند.

وزن کلی و توزیع آن ممکن است فوراً مانند معاملات بزرگ احساس نشود، اما در جلسات طولانی آشکار خواهد شد. بنابراین، وزن و تناسب اندام نیز عواملی هستند که باید بررسی شوند.

راحتی بسیار ذهنی است و گزینه های هدست بازی زیادی در بازار وجود دارد. تمام چیزی که می گویم این است که کمی تحقیق کنید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید!

 

جداسازی هدست بازی

 

از نظر هدفون و هدست، ایزوله به این اطلاق می‌شود که چگونه ایرکاپ‌ها صدای خارجی گوش شنوندگان را مسدود می‌کنند. این نسبتاً واضح است، اما انزوای بیشتر از صدای خارجی تجربه همه جانبه تری را ارائه می دهد. بازیکنان مزیت شنیدن نشانه‌های صوتی را در بازی خواهند داشت و حتی می‌توانند به طور موثر با صداهای پایین‌تر گوش دهند و در نتیجه شنوایی خود را سالم نگه دارند.

اکثریت قریب به اتفاق هدست‌های بازی دارای طراحی‌های پشت بسته، دور گوش (روی گوش) هستند. این طرح ها برای عایق صوتی مکانیکی غیرفعال بهترین هستند.

البته، مسدود کردن فیزیکی امواج صوتی با یک گوش‌گیر جامد، گوش شنونده را کاملاً منزوی نمی‌کند. با این حال، در اکثر موقعیت ها به خوبی کار خواهد کرد و مطمئناً از سایر طرح ها مؤثرتر است.

بنابراین، هر گونه پخش صدا معمولاً در نتیجه مهر و موم ضعیف بین سر پخش کننده و صفحه گوش هدست است.

همانطور که ما به طور بهینه گوش‌های قابل تنفس می‌خواهیم، ما همچنین می‌خواهیم که روی سرمان قالب‌گیری کنند پس اندازه و جنس ایرپدها و تناسب کلی هدست نقش مهمی دارند. جنس مخمل یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار برای قالب‌گیری ایرپاد است، به خصوص اگر از عینک استفاده می‌کنید.

یک مشکل اضافی در مورد جداسازی، پاسخ فرکانسی است. هنگامی که یک گوش به طور فیزیکی در داخل یک earcup مهر و موم می شود، درایور هدفون به طور موثر به پرده گوش متصل می شود. در این حالت، فرکانس‌های رده پایین تقریباً به انرژی زیادی نیاز ندارند تا در همان سطح درک شوند.

اگر پرده گوش و درایور جفت نشوند و امواج صوتی از گوش خارج شوند، گاهی اوقات به طور قابل توجهی این پاسخ باس کاهش می یابد. در نهایت، برخی از مدل‌های سطح بالاتر، قابلیت حذف نویز فعال را ارائه می‌کنند که به طور موثر صدای محیطی را ضبط می‌کند و سیگنال‌های ضد نویز را برای حذف آن تولید می‌کند. این هدست ها از انزوای فیزیکی فراتر رفته و امکان غوطه ور شدن بیشتر در بازی را فراهم می کنند.

 

 

 

 

پاسخ فرکانس هدست بازی

 

پاسخ فرکانس در بخش قبل به طور خلاصه ذکر شد. بیایید در اینجا با جزئیات بیشتری در مورد آن بحث کنیم.

پاسخ فرکانسی هدست به نحوه تولید صدا در فرکانس قابل شنیدن اشاره دارد. به عنوان انسان، ما می توانیم از 20 هرتز تا 20000 هرتز بشنویم (دادن یا بگیر)، بنابراین مهم است که یک هدست قادر به تولید صدایی در این محدوده برای تجربه ای فراگیر باشد.

به عبارت دیگر، پاسخ فرکانسی، حساسیت وابسته به فرکانس هدست است. آیا هدست بیس بیش از حد تولید می کند، آیا در رده میانی فاقد آن است، آیا صدای آن کاملاً دقیق است؟ پاسخ فرکانسی به این سوالات پاسخ می دهد.

متأسفانه، بیشتر سازندگان هدست، نمودار پاسخ فرکانسی را درج نمی کنند تا به ما نشان دهند که هدست دقیقا چگونه صدا را در محدوده قابل شنیدن تولید می کند. اندازه گیری های شخص ثالث را می توان برای مدل های محبوب تر یافت. در حالت ایده‌آل، ما هدستی می‌خواهیم که پاسخ فرکانسی مسطح داشته باشد، بنابراین هیچ رنگی برای صدای مورد نظر وجود ندارد. با این حال، تقویت بیس در اینجا یا تقویت حضور در آنجا ممکن است چیزی باشد که گیمر در نهایت در هدست خود ترجیح می دهد.

 

فرمت های صدای فراگیر هدست بازی

 

هدست های بازی به دلیل داشتن درایورهای چپ و راست به طور طبیعی با صدای استریو (دارای کانال چپ و راست) سازگار هستند. با این حال، "صدای فراگیر" در طول سال ها بیشتر و بیشتر در بازاریابی هدست و بازی های ویدیویی رایج شده است.

صدای فراگیر واقعی شامل قرار دادن بلندگوها در اطراف شنونده و ارسال صدای چند کاناله است. برای مثال، صدای فراگیر 5.1 شامل مرکز، چپ، راست، فراگیر (عقب) چپ، فراگیر (عقب) راست، و یک کانال فرکانس پایین/ساب ووفر است. فرمت های صدای فراگیر دیگری با کانال های حتی بیشتر وجود دارد 

اگرچه برخی از هدست های گیمینگ با این مفهوم طراحی شده اند، اما وجود درایورهای متعدد در هر گوش برای رسیدن به صدای فراگیر، نادر هستند. در عوض، ما معمولاً صدای فراگیر مجازی داریم، که در آن دو درایور (گوش چپ و گوش راست) با صدا از استاندارد صدای مجازی هدایت می‌شوند.

این استانداردهای صدای فراگیر مجازی به طور موثر صدای چند کاناله را به یک فرمت استریو پردازش می کنند که به نظر می رسد در محیط فراگیر است، حتی اگر فقط توسط دو درایور هدایت شود.

انواع مختلفی از این استانداردها در بازار وجود دارد. در اینجا چند گزینه محبوب وجود دارد:

Dolby Atmos for Headphones: این استاندارد از پردازش سیگنال صوتی برای تبدیل متادیتای شی Atmos به درایورهای استریو دو گوشه 360 درجه استفاده می کند که به صدها کانال صدا اجازه می دهد تا به تجربه صدای فراگیر مجازی پردازش شوند.

هدفون DTS: X: این نرم‌افزار/ استاندارد از صدای فضایی مایکروسافت برای تولید محلی‌سازی دقیق صدا استفاده می‌کند و صداها را در بالا، اطراف و نزدیک به گیمر به صورت مجازی ارائه می‌کند. V2 در حال حاضر در بازار است.

برخی از برندهای هدست بازی استانداردهای صدای فراگیر مجازی اختصاصی دارند که با هر سیستم بازی که هدست(های) خاص با آن سازگار باشد، سازگار خواهد بود.

داشتن صدای فراگیر مجازی بیشتر بازیکنان را جذب بازی می‌کند و حتی می‌تواند یک مزیت رقابتی را زمانی که نشانه‌های صوتی سه بعدی بخشی از تجربه بازی باشد، ارائه دهد.

 

 

خرید هدست گیمینگ

 

 

 

میکروفون هدست بازی

 

با یک میکروفون، یک هدست به سادگی یک جفت هدفون خواهد بود. این میکروفون‌ها معمولاً کپسول‌های کوچک الکترت با فناوری حذف نویز هستند. اکثر میکروفون های هدست برای اهداف بازی خوب کار می کنند، اما انتظار نمی رود کیفیت استودیو ضبط صدا داشته باشند.

میکروفون های یک جهته بیشترین حساسیت را نسبت به صدا در یک جهت دارند و بنابراین به سمت دهان هستند. میکروفون‌های همه جهته صدا را از هر جهت دریافت می‌کنند و استفاده از آن‌ها را آسان‌تر می‌کنند اما بیشتر مستعد نویزهای محیطی هستند.

از آنجایی که بسیاری از میکروفون های هدست کم و بیش یکسان عمل می کنند، عوامل مهم موقعیت یابی و جدا شدن نیز به عوامل متمایزکننده تبدیل می شوند.

اگر قصد دارید از هدست خود به عنوان یک جفت هدفون روزمره استفاده کنید، انتخاب یک میکروفون جداشدنی از شر میکروفون خلاص می شود و زمانی که از آن استفاده نمی کنید رونق می گیرد. برخی از هدست‌ها حتی انعطاف‌ناپذیری بوم میکروفون را ارائه می‌کنند، جایی که میکروفن و بازوی بوم آن را می‌توان فشار داد و در یکی از گوشواره‌ها قفل کرد.

داشتن مقدار مناسبی از مانورپذیری با موقعیت میکروفون نیز مهم است. یک تغییر جزئی در موقعیت میکروفون می تواند به دلیل عواملی مانند بارگذاری بیش از حد، اثر مجاورت، فازبندی و سطح کلی، تأثیر زیادی بر نحوه دریافت صدا داشته باشد.

 

سیمی در مقابل هدست بازی بی سیم

 

سوال بزرگی که باید هنگام انتخاب هدست بازی بپرسید این است که آیا می خواهید اتصال سیمی یا بی سیم داشته باشید یا ترکیبی از این دو.

اتصالات سیمی معمولاً از طریق کابل های TRRS 3.5 میلی متری یا USB انجام می شود. اتصال بی سیم معمولاً از طریق بلوتوث یا اتصال بی سیم اختصاصی از طریق فرکانس های رادیویی به دست می آید.

بیایید مزایا و معایب هدفون های سیمی و بی سیم را در نظر بگیریم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه تر کمک کنیم.

مزایای هدست های بازی سیمی

هدست‌های سیمی مقرون به صرفه‌تر از هدست‌های بی‌سیم خود هستند. گزینه های سیمی سطح ورودی زیادی وجود دارد، اما گزینه های سطح بالایی نیز وجود دارد.

اتصال سیمی به باتری ها متکی نیست، بنابراین نگران شارژ این هدست ها نخواهید بود. آن‌ها همچنین در راه‌اندازی راحت‌تر هستند، زیرا وصل کردن کابل به صورت فیزیکی اغلب ساده‌تر از جفت کردن دو دستگاه بی‌سیم است.

 

 

 

 

 

معایب هدست های بازی سیمی

 

البته ایراد اصلی هدست های سیمی خود سیم است. داشتن یک کابل متصل به هدست می تواند حرکت شما را محدود کند و حتی حواس پرتی را در حین بازی ایجاد کند.

علاوه بر این، داشتن یک کابل فیزیکی که هدست را به کنسول بازی متصل می کند به این معنی است که هم کابل و هم اتصالات در معرض آسیب هستند. خارج کردن تصادفی کابل از هدست یا کنسول ممکن است باعث آسیب شود. حتی بدتر از آن، کشیدن کابل می تواند باعث سقوط دستگاه ها از موقعیت خود شود و در نتیجه آسیب بیشتری وارد شود.

و همانطور که احتمالا همه ما می دانیم، کابل ها در صورت نگهداری نادرست مستعد گره خوردن هستند.