به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت ها قبل از پرداخت وجه حتما با فروشگاه تماس بگیرید.

فروشگاه کامپیوتر لپ تاپ و موبایل فست پرداز

راهنمای انتخاب موس مناسب کامپیوتر

انتخاب موس باتوجه به طراحی و ارگونومی آن، چگونگی در دست گرفتن موس، انتخاب موس باتوجه به نویز در آن، انتخاب موس باتوجه به اندازه و وزن آن، انتخاب موس باتوجه به نیاز فرد

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ بهمن
remove_red_eye 148 بازدید
راهنمای انتخاب موس مناسب کامپیوتر

 

انتخاب یک موس مناسب برای کامپیوتر، کار آسان و راحتی در ظاهر نمی‌باشد و باید برای انتخاب آن، دقت فراوانی به خرج دهیم که ممکن است حتی این کار، سخت و زمان‌بر نیز شود؛ چراکه یک موس می‌تواند بر روی انگشتان فرد، مچ دست و همین‌طور ستون فقرات فرد، تأثیر بگذارد و به همین دلیل است که باید به راهنمای خرید آن موسی که انتخاب کرده‌اید، توجه کنید و آن را جدی بگیرید. با توجه به راهنمای خرید موس، مشکلات بسیاری که در خانه و یا محل کار وجود دارد را، می‌توانید برطرف کنید.

اگر شما با رایانه، به صورت حرفه‌ای کار می‌کنید، یک گرافیست و یا یک گیمر هستید، باید در انتخاب موس توجه فراوانی داشته باشید چراکه این موضوع برای شما دارای اهمیت فراوانی است و می‌توانید با خواندن دفترچه راهنمای خرید موس، انتخاب عالی داشته باشید. اگر برای شما انتخاب یک موس مناسب، دارای اهمیت بسیاری است، ادامه این مطلب را از دست ندهید و با فست پرداز در این زمینه، همراه باشید.

 

 

راهنمای خرید موس کامپیوتر

راهنمای خرید موس و نکاتی که حتما باید بدانید

راهنمای خرید موس یا همان چک لیست قبل از خرید، به فرد کمک می‌کند تا بتواند با آگاهی و اطلاعات مناسبی که به دست آورده است، موسی را خریداری کند که بتواند تمام نیازهای فرد را تأمین کند. برای مثال اگر شما یک گیمر هستید، باید زمان خرید موس، به این نکته توجه کنید که موس مورد نظرتان، باید چند دکمه بر روی خود داشته باشد چراکه در برخی از بازی‌ها، نیاز فرد از طریق کلیک راست، چپ و همین‌طور دکمه وسط، تأمین می‌شود.

بازی‌هایی که سبک آنها، ایفای نقش یا همان RPG می‌باشند مانند World of Warcraft، به موسی نیاز دارد که مجموعه‌ای از دکمه‌ها بر روی آن قرار گرفته باشد که فرد می‌تواند به صورت دلخواه آن حرکاتی که در بازی مهم می‌باشند را، بر روی آن تنظیم کند. درنتیجه باید موسی را انتخاب کنید که تعداد دکمه‌های روی آن، بیش از اندازه و یا کمتر از آنچه که نیاز دارید نباشد و متناسب با نیاز فرد باشد.

 

نکات و عواملی که باید در زمان خرید موس، به آنها توجه کنید عبارتند از:

1) انتخاب موس باتوجه به طراحی و ارگونومی آن:

یکی از نکات مهمی که باید در زمان خرید موس به آن توجه کنیم، طراحی و ارگونومی آن موس می‌باشد که بر روی سلامتی فرد نیز، تأثیر گذار است. این طراحی همچون وزن و حجم موس که مهم می‌باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. موس ارگونومیک، موسی است که به صورت مناسب برای دست کاربر، طراحی شده است که از فشاری که به انگشتان دست و همچنین مچ دست وارد می‌شود، بکاهد. طراحی موس به دو عامل که یکی چگونگی در دست گرفتن آن موس و دیگری نوع کاری که برای آن از موس استفاده می‌کنیم، بستگی دارد.

چگونگی در دست گرفتن موس به صورت کلی به سه دسته نیز تقسیم می‌شود که عبارتند از:

الف) Fingertip Grip: این نوع موس دارای سایز کوچکی است که یک بند انگشت فرد روی دکمه و یا برای کلیک آن موس، قرار می‌گیرد و به دلیل اینکه بین کف دست و همین‌طور قوسی موس نیز فاصله‌ وجود دارد، باعث می‌شود دست فرد، در حالت استراحت نیز قرار نگیرد و در زمان‌های بسیار، منجر به خستگی در ناحیه دست فرد می‌شود. این موس برای افرادی که در کارهای خود، نیاز به دقت بالایی دارند مانند یک ادیتور عکس و فیلم، مناسب نمی‌باشد.

ب) Claw Grip: این موس نسبت به موس بالایی، بزرگ‌تر می‌باشد و استفاده از آن نیز راحت‌تر است و نوک انشگت فرد کار کلیک راست و... را انجام می‌دهد و به دلیل اینکه کف دست و انگشتان فرد به صورت کامل با سطح این موس تماس پیدا نمی‌کنند، دست عرق نمی‌کند و برای گیمرهایی که بازی‌هایی از نوع و مدل اول شخص انجام می‌دهند، مناسب می‌باشد.

ج) Palm Grip: در این مدل موس، انگشتان و کف دست فرد با موس تماس پیدا می‌کند که می‌تواند از خسته شدن دست در زمان‎‌هایی که فرد، از این مدل موس بسیار استفاده می‌کند، جلوگیری کند. سایز این موس نسبت به موس‌های قبلی، بزرگتر است که برای افرادی که برای کارهای خود به دقت نیاز دارند، مانند گیمرهایی که به بازی‌های استراتژیکی می‌پردازند، مناسب می‌باشد.

سایر دکمه‌های روی موس علاوه‌بر دکمه‌های اصلی که بر موس قرار دارند، می‎‌توانند بر روی موس قرار گیرند. اگر فرد زمان زیادی با رایانه کار کند، نیاز است موسی را انتخاب و خریداری کند که در دست فرد راحت باشد. موس‌هایی که تولید و در بازار ارائه می‌شوند، دارای طراحی‌های متفاوتی هستند که از مدل‌های ساده تا مدل‌های عجیب و غریب، موجود می‌باشند که می‌توانید موس مورد نظر خود را با طراحی که می‌پسندید، خریداری کنید.

بعضی از افراد، طراحی را با ارگونومی، اشتباه نیز می‌گیرند. یک موس ارگونومیک که برای استفاده فرد، راحت می‌باشد می‌تواند دارای ظاهر بدی باشد. بعضی از افراد هستند که به موس رایانه خود به عنوان ابزاری که کار آنها را راه بیاندازد نگاه می‌کنند، نه به عنوان یک ابزار زیبا بر روی میز. موس‌های بسیار زیادی در بازار، عرضه شده‌اند که فرد می‌تواند یک موس را که براساس اصول ارگونومی، طراحی و تولید شده است و می‌تواند ظاهر زیبایی داشته باشد را، بپسندد و بخواهد آن را بر روی میز خود نیز، داشته باشد.

ممکن است در موس‌هایی که قیمت آنها، کمتر از دیگر موس‌ها است، این موضوع مورد توجه قرار نگیرد ولی در میان این موس‌ها، فرد می‌تواند موسی که هم زیبا و هم برای استفاده فرد مناسب باشد را پیدا کند. به صورت کلی، موس‌های ارگونومیک، برای انجام دادن کارهای سنگین، انتخاب عالی و مناسبی می‌باشد.

 

 

راهنمای خرید موس کامپیوتر

2) انتخاب موس باتوجه به نویز در آن

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید موس کامپیوتر، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، نویز در موس است. بعضی از موس‌ها زمانی که فرد با رایانه، در حال انجام کارهای سنگین است، صدای زیادی نیز تولید می‌کنند. بنابراین برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید باید موسی را انتخاب و خریداری کنید که نویز تولید نکند.

 

3) انتخاب موس باتوجه به اندازه و وزن آن

در انتخاب مهم ترین لوازم جانبی کامپیوتر موس کامپیوتر، باید ببینید که دست شما با کدام موس، راحت‌تر می‌تواند کار کند. ممکن است فردی که دارای دست‌های کوچکی است بتواند با موس‌های بزرگتر، به راحتی کار کند و یا فردی که دارای دست‌های بزرگی است ‌بتواند با موس‌های کوچکتر، به راحتی کار کند. اما نکته‌ای که نباید آن را نادیده گرفت، این است که موس‌های کوچک برای کارهای حرفه‌ای مناسب نمی‌باشند چراکه دقت فرد، هنگام کار کردن به دلیل اینکه کنترل این موس‌ها دشوار می‌باشد، پایین می‌آید.

 

4) انتخاب موس باتوجه به نیاز فرد

بیشتر کسانی که با رایانه کار می‌کنند، از موس‌هایی که دارای سه دکمه هستند، استفاده می‌کنند و اگر فرد به دکمه‌های بیشتری بر روی موس نیاز پیدا کند، باید سراغ موسی برود که نیاز او را برطرف کند.

با توجه به راهنمای خرید موس و نکاتی که در این زمینه بیان شد، می‌توانید به راحتی موسی که امکانات مورد نیاز شما را داشته باشد و برای کار شما، مناسب باشد را انتخاب و خریداری کنید.

سایر مقابات مرتبط:  بهترین موس بی سیم