به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت ها قبل از پرداخت وجه حتما با فروشگاه تماس بگیرید.

فروشگاه کامپیوتر لپ تاپ و موبایل فست پرداز

راهنمای انتخاب وخرید کیبورد بی سیم و با سیم کامپیوتر

بهترین کیبورد برای کامپیوتر-کیبورد بی سیم یا سیم دار-نکات کلیدی در انتخاب کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر، انواع کیبورد کامپیوتر، راهنمای خرید موس بیسم،باسیم و گیمینگ، موس سیمی یا بی سیم

access_time ۱۴۰۰ پنج شنبه ۹ دي
remove_red_eye 131 بازدید
راهنمای انتخاب وخرید کیبورد بی سیم و با سیم کامپیوتر

 

موس و کیبورد کامپیوتر، جزء قطعات مهم رایانه می‌باشد که با استفاده از آنها می‌توانید به سیستم، فرمان و دستوری که می‌خواهید را بدهید تا سیستم آنها را انجام دهد. در بازار انواع موس و کیبوردهای مختلفی براساس نیازهای افراد تولید و عرضه شده است که فرد می‌تواند براساس نیاز خود کیبورد و موس مناسبی انتخاب و خریداری کند و بتواند به راحتی کارهای خود را انجام دهد.
انتخاب و خرید موس و کیبورد، کار آسان و راحتی نمی‌باشد و فرد باید قبل از خرید، به چند نکته توجه کند تا بتواند انتخاب درستی، داشته باشد. برای مثال اگر فرد به بازی‌های حرفه‌ای مشغول است باید موس و کیبوردی انتخاب کند که امکانات بیشتری داشته باشد و یا اگر برای فرد، بی سیم بودن موس و کیبورد کامپیوتر از اهمیت بالایی برخوردار باشد باید در زمان خرید، به این نکته نیز توجه کند تا آن موس و کیبوردی که انتخاب می‌کند دارای این فناری باشد. همین‌طور در انتخاب موس و کیبورد، برند و ابعاد آنها نیز دارای اهمیت است. در ادامه این مقاله، شما را با نکاتی که در زمان خرید کیبورد و موس باید به آنها توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید، آشنا می‌کنیم.


خرید بهترین کیبورد برای کامپیوتر

کیبورد و یا صفحه کلید کامپیوتر جزء پرکاربردترین لوازم جانبی برای رایانه به حساب می‌آید که امروزه، با گذشت زمان و پیشرفت‌هایی که دراین قطعه صورت گرفته است، منجر به تولید کیبوردهای مختلف با ویژگی‌های گوناگون شده است. برای یک نویسنده، برنامه‌نویس و همین‌طور برای یک گیمر، انتخاب یک کیبورد مناسب و عالی، بسیار اهمیت دارد. شاید فکر کنید که برای خرید کیبورد و یا عوض کردن کیبورد قدیمی‌تان، نیازی به داشتن اطلاعات خاص ندارید ولی این موضوع را نباید نادیده گرفت که امروزه، کیبوردها دارای مدل و قیمت‌های مختلفی‌اند و این اطلاعات به شما کمک بسیاری می‌کند تا بتوانید براساس نیازتان، خرید درست و مناسبی داشته باشید.

 

 

 

راهنمای انتخاب وخرید کیبورد بی سیم و با سیم کامپیوتر

 

کیبورد بی سیم یا سیم دار

اکثر مردم بعد از قیمت، به بی سیم بودن و یا سیم دار بودن کیبورد توجه می‌کنند و بعد از آن، به دیگر نکات نیز توجه می‌کنند. کیبوردی که سیم داشته باشد، معمولا دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به کیبورد بی سیم است ولی مشکلی که در این کیبورد وجود دارد، سیم آن می‌باشد که محدودیت ایجاد کرده است، چه از لحاظ محدودیت فاصله آن از کامپیوتر و چه از لحاظ شلوغی که به وسیله سیم آن به وجود می‌آید. در محیط‌های اداری، به خاطر اینکه این مدل کیبوردها قیمت پایین‌تری دارند، بیشتر از آنها استفاده می‌کنند.
کیبورد بی سیم که در مقابل کیبورد سیم دار، قیمت بالاتر و بیشتری دارد، آن محدودیت‌هایی که در کیبورد قبلی ذکر کردیم را دیگر ندارد ولی نقطه ضعفی که این مدل کیبورد دارد، این است که با باتری کار می‌کند و نیاز به باتری دارد و درمقابل کیبورد سیم دار، کمی تأخیر دارد. کیبوردهایی که برای بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به شکل سیمی تولید و در بازار عرضه می‌شوند.

 

کیبورد ارزان بخریم یا نخریم

کیبوردهایی که حرفه‌ای می‌باشند از بسیاری جهات، تجربه خوب و کاملی از کار کردن با کامپیوتر را به فرد ارائه می‌دهند. کیبوردهای حرفه‌ای دارای ارگونومی خوب و مناسب، طول عمر بالاتر و همچنین راحتی بیشتری می‌باشند. اگر شما در روز، از کامپیوتر زیاد استفاده نمی‌کنید یا خیلی کم، آن را روشن می‌کنید، بهتر است کیبوردهای ارزان قیمت را انتخاب کنید و از آنها استفاده کنید.

 

 

 

مشخصات کیبورد خوب

 

نکات کلیدی در خرید کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید کیبورد باید به آن توجه فراوانی داشت، سطح انتظارات و نیازهای فرد می‌باشد. اکثر مردم با یک کیبورد معمولی می‌توانند به کارهای خود رسیدگی کنند و دیگر نیازی به یک کیبورد با امکانات بیشتر ندارند.
نکات دیگری که هنگام خرید یک کیبورد، باید در نظر داشت تا فرد بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد عبارتند از:


1) نوع چینش و ارتفاع دکمه‌های کیبورد

ارتفاع دکمه‌های روی کیبورد، چینش آنها و همین‌طور ضربه‌پذیری آنها از موارد مهمی است که مورد توجه کسانی واقع می‌شود که زمان بیشتری با کامپیوتر، کار می‌کنند مانند برنامه‌نویسان، نویسنده‌ها و یا کسانی که به تولید محتوا می‌پردازند و همچنین گیمرها.
چینش دکمه‌ها بر روی کیبورد معمولا براساس الگوی QWERTY است و دکمه‌های Enter و Backspace که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز، بزرگتر طراحی شده‌اند. در برخی از کیبوردها به دلیل کوچک‍تر شدن اندازه کیبورد، ابعاد این دکمه‌ها نیز مانند ابعاد دکمه‌های دیگر می‌شود و فرقی با دکمه‌های دیگر نیز ندارد. ارتفاع و ضربه‌پذیری دکمه‌هایی که بر روی کیبورد قرار می‌گیرند، یکی دیگر از نکاتی است که برای بعضی از کاربران، از اهمیت بالایی برخوردار است. بعضی از افراد به دنبال دکمه‌های تخت و بعضی دیگر به دنبال دکمه‌هایی که برآمده و بزرگ‌تر هستند، می‌باشند.


2) تعداد دکمه‌های کیبورد

کیبوردهایی که برای راحتی کار ما و فراهم کردن دسترسی بیشتر و سریع‌تر به قسمت‌هایی مانند کم کردن یا بیشتر کردن صدا، قطع و یا پخش کردن موسیقی و فیلم و... دارای دکمه‌های بیشتری، در مقابل کیبوردهای استاندارد هستند. بیشتر کیبوردها دارای قسمت Numpad یا صفحه کلید عددی، در قسمت راست خود هستند که در بعضی از صفحه کلیدها، به دلیل کوچک بودن کیبوردها، آن قسمت وجود ندارد. قسمت صفحه کلید عددی، بیشتر برای حسابداران و یا کارمندان بانکی که باید اعداد را، با سرعت بالایی وارد سیستم کنند، مناسب می‌باشد.


3) رنگ و ویژگی‌های ظاهری کیبورد

بیشتر کیبوردهایی که در بازار عرضه می‌شوند به رنگ تیره و یا سیاه می‌باشند ولی در این میان، کیبوردهایی نیز وجود دارند که گیمرها به دلیل چراغ‌های RGB که دارند، طرفدار آنها می‌باشند. گرافیست‌ها و همچنین مدیران، طرفدار کیبوردهایی که دارای رنگ روشن و یا رنگ خاصی هستند، می‌باشند. اگر شما زمان زیادی با کامپیوتر، کار می‌کنید بهتر است که کارایی کیبورد را فدای رنگ و زیبایی آن نکنید. این نکته را هم نباید نادیده گرفت که هرچه رنگ کیبورد کامپیوتر، روشن‌تر شود نیاز به نگهداری و تمیزکاری بیشتری خواهد داشت.


4) وجود حروف فارسی چاپ شده

بیشتر کیبوردهایی که در بازار وجود دارند بر روی صفحه کلید خود، حروف فارسی حک و یا چاپ شده است. در برخی کیبوردها که قیمت آنها بسیار بالا است و یا به شکل خاصی تولید شده‌اند و یا به شکل غیرقانونی وارد کشور شده‌اند، بر روی کلیدهای خود، حروف فارسی ندارند. یکی از نکاتی که قبل از خرید کیبورد به آن توجه می‌کنند، حروف فارسی حک شده بر روی کیبورد است چراکه اگر این حروف نباشند، کار کاربر سخت می‌شود ولی می‌توان با خرید لیبل و چسباندن لیبل‌های حروف فارسی بر روی کیبورد، این مشکل را حل کرد.


5) بک لایت، قابلیتی برای شب زنده‌داران

بک لایت که همان نور پس زمینه کلیدهای کیبورد است برای کسانی همچون نویسنده، برنامه‌نویس، گیمر و... که می‌خواهند در تاریکی به کار خود ادامه دهند، مناسب می‌باشد. این قابلیت در کیبوردهایی که دارای قیمت پایینی‌اند وجود ندارد و در کیبوردهایی که قیمت‌های متوسط و بالایی دارند، وجود دارد.


6) مقاومت در برابر نفوذ آب

اگر شما در کنار کار کردن با کامپیوتر، عادت به نوشیدن چای و یا قهوه دارید، ممکن است برای‌تان پیش آمده باشد که به شکل اتفاقی، چای و یا قهوه بر روی صفحه کیبورد کامپیوترتان ریخته شود. در این شرایط اگر آب وارد برد کیبورد شود کیبورد، دیگر غیرقابل‌استفاده می‎‌شود و شما باید یک کیبورد جدید تهیه کنید. بیشتر کیبوردها این قابلیت را دارند که از نفوذ آب به داخل کیبورد جلوگیری می‌کنند ولی اگر شما به این کار عادت کرده‌اید، بهتر است کیبوردی را انتخاب کنید که این ویژگی را داشته باشد.

 

 

 

مشخصات کیبورد خوب

 

انواع کیبورد کامپیوتر

کیبوردها دارای انواع مختلفی‌اند که عبارتند از:

1) کیبورد ممبرین

به کیبوردهای معمولی، ممبرین می‌گویند که به نسبت صفحه کلید مکانیکی، دارای کلیدهایی با فاصله کمتر و صدای کمی است. اگر شما یک گیمر نیستید و بازی‌های حرفه‌ای انجام نمی‌دهید، بهتر است از این صفحه کلید استفاده کنید که دارای قیمت پایین‌تری در مقابل کیبوردهای مکانیکی است.


2) کیبورد سایلنت

با وجود اینکه بیشتر افراد طرفدار کیبوردهایی هستند که سروصدای زیادی تولید می‌کنند، عده‌ای هم هستند مانند نویسندگان، برنامه‌نویسان و کسانی که ساعت زیادی با کامپیوتر کار می‌کنند که طرفدار این مدل کیبورد می‌باشند. در این مدل کیبوردها، دکمه‌ها دارای ارتفاع بسیار کم و یا تخت می‌باشند که صدایی که تولید می‌کنند بسیار کم است و فرد می‌تواند در شب نیز، به کار خود ادامه دهد.


3) کیبورد گیمینگ

وقتی صحبت از کیبورد گیمینگ می‌شود، بیشتر ما فکر می‌کنیم که این مدل کیبورد، شکل عجیب و چراغ‌های RGB دارد ولی این مدل فقط این امکانات را ندارد و بسیار پیشرفته‌تر می‌باشد. این مدل کیبورد با داشتن کلیدهای مکانیکال و نیمه مکانیکال، می‌تواند سرعت بالایی در پاسخگویی به نیاز فرد داشته باشد. زمانی که فرد در حال انجام بازی حرفه‌ای است برای اینکه بتواند بر رقبای خود پیشی بگیرد، باید از کیبوردی که سریع کار می‌کند، استفاده کند. گیمرها به دلیل اینکه زمان زیادی با کامپیوتر کار می‌کنند نیاز به کیبوردی دارند تا از خستگی‌شان، کم کند. این مدل کیبوردها به دلیل داشتن ارگونومی مناسب و کیفیت بالا، باعث شده است که کنار گیمرها، برنامه‌نویسان نیز، مشتری این مدل کیبوردها شوند.

 

 

 

راهنمای انتخاب خرید کیبورد بی سیم و با سیم کامپیوتر

 

راهنمای خرید موس بیسم،باسیم و گیمینگ

موس که بیشترین استفاده در میان لوازم‌های جانبی کامپیوتر را دارد، بیشتر نیاز به دقت و توجه هنگام خرید دارد تا راحتی کار ما را بیشتر کند. که در ادامه به بررسی موس بی سیم و سیم‌دار و همین‌طور موسی که برای بازی‌ها، مورد استفاده گیمرها قرار می‌گیرد می‌پردازیم.


موس سیمی یا بی سیم

اینکه از بین موس سیم‌دار و بی سیم، کدام را انتخاب کنید به اولویت‌های شما بستگی دارد. موسی که بی سیم باشد راحتی کار را، برای شما بیشتر می‌کند ولی این مدل موس‌ها دارای باتری هستند و ممکن در زمانی که شما به آن نیاز دارید، باتری‌اش تمام شود و شما دیگر نتوانید به کارهای خود برسید.
بنابراین این مدل موس‌ها ممکن است با محل‌های شارژی ارائه شوند و ممکن است بعضی از آنها دارای دکمه روشن و خاموش باشد که در این صورت، زمانی که با آن کار نمی‌کنید می‌توانید موس را خاموش کنید که در این مواقع، به هدر نرفتن باتری کمک می‌کنید. اما در مدل‌های سیم‌دار، دیگر تمام شدن باتری وجود ندارد چراکه این انرژی، از طریق درگاه USB و یا 2PS جذب می‌شود ولی این مدل هم دارای معایبی نیز است که می‌توان به محدودیت فاصله با کامپیوتر نیز اشاره داشت که همیشه به کامپیوتر متصل است.
اگر شما موس بی سیم خریداری کرده‌اید باید هر چند وقت یکبار، باتری‌ها را عوض کنید و سعی کنید که باتری‌هایی که قابلیت شارژ شدن دارند، داشته باشید. برای بالاتر بردن عمر باتری داخل موس، سعی کنید موس‌هایی انتخاب کنید که دارای دکمه روشن و خاموش باشند.


موس لیزری یا نوری

موس‌ها به صورت ردیابی نقاط در هر اینچ که به آن، DPI گفته می‌شود، کار می‌کنند. موس‌های نوری می‌توانند بین 400 تا 800 DPI را نیز ردیابی کنند و موس‌های لیزری نیز، بیشتر از 2000 DPI را می‌توانند ردیابی کنند. این DPI بالا برای کسانی که به دقت زیادی در کار خود نیاز دارند مانند گرافیست‌ها و یا گیمرها، مناسب است ولی در حالت کلی یک موس نوری برای کارهای روزمره مناسب می‌باشد.


موس ارگونومی

راحتی کار در موس‌ها، بسیار مهم می‌باشد. ارگونومی در موس‌ها دارای اهمیت‌اند چراکه از استرس‌های پیش آمده در زمان انجام کار، جلوگیری می‌کند. این ویژگی در این مدل‌ها به صورت یکسانی وجود ندارد و برای اینکه متوجه شوید یک موس در زمان کار، چقدر راحت است نیاز به استفاده طولانی مدت دارد. برای خرید موس، مانند خرید سایر لوازم‌های جانبی رایانه، نیاز به بررسی و توجه فراوانی دارید و اگر با کامپیوتر، کم کار می‌کنید می‌توانید به زیبایی و طراحی موس نیز، دقت کنید ولی اگر مانند گیمرها، طراحان گرافیک و بقیه افرادی که زمان زیادی با کامپیوتر کار می‌کنند، هستید باید بیشتر به کیفیت و راحتی موس توجه کنید.


موس گیمینگ

کسانی که به بازی‌های آنلاین علاقه دارند و طرفدار آن بازی‌ها هستند، موس‌هایی نیاز دارند که بتوانند به نیازهای فرد، با سرعت بالا و دقت زیادی، پاسخ دهند. ویژگی‌هایی که باید برای موسی که انتخاب می‌کنند در نظر داشته باشند شامل لیزری بودن آن موس است که باید سریع DPI ها را ردیابی کند و سرعت پاسخ دادن به نیاز فرد را نیز، بالا ببرد.