به علت نوسانات بازار ارز برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت ها قبل از پرداخت وجه حتما با فروشگاه تماس بگیرید.

فروشگاه کامپیوتر لپ تاپ و موبایل فست پرداز

آشنایی با نصب درایور لپ تاپ های ایسوس

درایور لپ تاپ چیست؟الزامات نصب درایورها، تفاوت های نرم افزار های درایورهاو عدم دسترسی به درایور های لپ تاپ ها در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد

access_time ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ آذر
remove_red_eye 138 بازدید
آشنایی با نصب درایور لپ تاپ های ایسوس

آموزش نصب درایور لپ تاپ

در ابتدا با این سوال مواجه می شویم که درایور لپ تاپ چیست ؟ درایور ها جهت هماهنگی بین ویندوز با سخت افزار کامپیوتر می باشند . کامپیوتر از مجموعه نرم افزار و سخت افزار تشکیل شده است . درایورها را می توان به مجموع برنامه های شناسایی و مدیریت محسوب کرد . این قطعات سخت افزارها شامل : کارت گرافیک ، کارت شبکه ، کارت صدا ، درگاه های USB ،مودم ، و ... می باشد .

شرکت های تولید کننده لپ تاپ ، هنگام فروش محصولات خود کلیه درایور های قابل استفاده در سیستم را در یک پک در حافظه لپ تاپ یا دی وی دیDVD جداگانه به خریدار تحویل می دهند .از الزامات نصب درایورها ، پس از نصب ویندوز یا نصب قطعه سخت افزار جدید مانند پرینتر اشاره کرد . در واقع سخت افزار ، بدون نصب درست و اصولی درایورها هیچ کارکردی ندارد . اگر آشنایی به نصب درایور لپ تاپ داشته باشید با چند مرحله این کار به سادگی انجام می شود . البته درایورها اکثرا در یک دیسک نوری می باشند که پس از وارد کردن به دستگاه به صورت اتومات و خودکار این کار را انجام می دهند.

درایور لپ تاپ با توجه به برند سیستم ، تفاوت هایی در نرم افزار های درایور دارند . درایور لپ تاپ asus و یا درایور لپ تاپ hp به گونه ای است که ابتدا با اجرا کردن نرم افزار کلیه درایور های قابل نصب را لیست می کند . سپس در بخش Driver با انتخاب گزینه نصب به صورت اتومات اقدام به نصب آن می کند .اما گاهی مشکلی در عدم دسترسی به درایور های سیستم به دلیل مفقود شدن یا خراب شدن فایل ها یا DVD به وجود می آید . در این صورت باید کلیه درایور های لازم را از سایت کمپانی سازنده لپ تاپ دانلود و نصب کنید ، البته این روش باعث می شود که به نسخه جدید درایور ها دسترسی داشته باشید .

سایت درایور ایسوس

برای افرادی که نصب ویندوز برایشان سخت و کاری طاقت فرسا محسوب می شود، نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم درباره نصب درایورها از جمله نصب درایور لپ تاپ ایسوس می تواند مشکلی بر مشکلات نصب ویندوز بیافزاید. حتی تصور پیدا کردن سی دی ها برای بسیاری افراد و نصب یکی پس از دیگری سی دی ها، طی کردن مراحل نصب، ریستارت کردن سیستم و... بسیار سخت به نظر می رسد و طالب صبری ایوب در این زمینه می باشند. اما اگر هنوز ابتدای کار هستید و نمی دانید که درایور چیست و چه کاری انجام می دهد، پیشنهاد می کنیم با متخصصین ما در فروشگاه فست پرداز در ارتباط باشید.

سایر مقالات: بررسی تخصصی لپ تاپ های ایسوس